středa 21. července 2021

Držák světla koloběžka MIBO 2021

Části "FRAME mají již v modelu podpory, které se pak odstraní. Jsou v místech pro šroubky (5x20 a 5x25). Na renderovaném obrázku černou barvou.
Držák zadního světla na koloběžku MIBO na rám. Není nutná instalace zadního blatníku. "FRAME" je z materiálu PETG a "BODY" je z materiálu FLEX. FLEX (tisknutelná guma) je první materiál který jsem při odrazu neulomil ( občas se prostě nohou dotknete rámu :-) ).



pátek 28. května 2021

KRYPTO HODINY (CRYPTO CLOCK TICKER) - PROTOTYP

Krypto hodiny (crypto clock ticker), založené na open projektu cryptoclock.net. Vytištěná krabička 3D vlastní konstrukce z materiálu imitující mramorový kámen.
Uvnitř elektronika dle projektu: ESP NODEMCU + červeny displej. Propojeno do funkčního stavu a do mikrokontroleru nahrán výchozí program (plně funkční).
Pro další používání je doporučena registrace na stránkách projektu https://www.cryptoclock.net/. Lze konfigurovat i z mobilního telefonu, kdy po zapnutí je spuštěna funkce AP. Dvě ovládací tlačítka F a R. Projekt umožňuje zobrazovat více věcí jako jsou komodity, fiat, atd.
Rozměry 160mm x 45mm x 50mm
Napájení 5V mikro USB. Napaječ není součástí dodávky.
V balení krátký návod. Více foto na vyžádání. (kvalita fotek ovlivněna expozicí svítících bodů displeje)
Autor nebere odpovědnost za případné ukončení projektu cryptoclock.net, zařízení prodává jako sestavený HW.
Zařízení je bráno jako prototyp, takže na modelu mohou být drobné chyby. Lze koupit zde: https://aukro.cz/krypto-hodiny-crypto-clock-ticker-prototyp

středa 27. ledna 2021

Programování pro děti

Příručka pro pedagogy a rodiče o výuce programování dětí na prvním stupni (tj. věk 6 až 11 let).Ke stažení na https://github.com/xsuchy/programovani_pro_deti

O příručce
Tento text není a nebude učebnicí programovaní a není pro děti. Slouží pro rodiče, vedoucí programátorských kroužků a pro učitele informatiky. Je o tom jak učit malé děti programovat, jak je naučit algoritmizovat a pochopit základní programátorské dovednosti. Není to ani příručka, podle které by se dalo postupovat krok za krokem, protože každé dítě a každá třída je vysoce individuální. Zkusím zde popsat různé možnosti výuky a jejich kombinace a uvést nezbytné detaily, které vám umožní vytvořit si vlastní učební plán. Jedná se zkušenosti mé i o zkušenosti dalších učitelů a rodičů. A samozřejmě uvítám, pokud se se mnou podělíte o svoje zkušenosti. Můžete mi psát na miroslav@suchy.cz. Stejně tak budu rád když mi dáte vědět, zda jste tuto příručku použili a jak se vám líbila.
Nemám potřebu vytvářet nějaký nový učební systém na programovaní. Už jich existuje plno. Budu zde na ně uvádět odkazy. A budu je také odstraňovat tak jak budou některé z nich zanikat a jiné místo nich vznikat. Pokud naleznete nějaký skvělý výukový program, tak budu rád když mi dáte vědět.
Oficiální učebnice a výukové materiály pro ZŠ a SŠ najdete na iMyšlení.
Chtěl bych poděkovat mému zaměstnavateli, firmě Red Hat, díky jehož podpoře jsem měl dostatek času sepsat tuto příručku. Také bych chtěl poděkovat svým spolupracovníkům, kteří mi pomáhali na workshopech, které jsme pro děti a učitele pořádali.